Select Page

Viešoji Įstaiga „Gojaus Kelias“
Tauro g. 5-1, LT-51421 Kaunas, tel. +37069358666, el. p. gojaus.kelias@gmail.com
Įmonės kodas: 305553221


Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai 2021-06-09
Prof. Vytautui Usoniui
Siunčiama el. paštu: monika.garbaciauskaite@lrt.lt ir vytautas.usonis@mf.vu.lt

KREIPIMASIS


dėl paskelbtos informacijos


Kreipiamės į Jus dėl LRT televizijos laidoje „Savaitė”, transliuotoje 2021-06-06 19:30 val. (nuoroda internete: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000155117) paskelbtos informacijos, kurios pagrindu taip pat paskelbtas straipsnis / interviu interneto portale www.lrt.lt „Profesorius Usonis: 12-15 metų vaikus nuo koronaviruso reikia skiepyti dėl trijų priežasčių” (nuoroda internete: https://www.lrt.lt/naujienos/sveikata/682/1426009/profesorius-usonis-12-15-metu-vaikus-nuo-koronaviruso-reikia-skiepyti-del-triju-priezasciu).
Nurodytos LRT laidos metu prof. Usonis išsakė šiuos teiginius: „norėčiau paminėti, tai yra Jungtinių Amerikos Valstijų Atlantos ligų kontrolės centro, Jungtinių Valstijų skiepų priežiūros komiteto išvados apie tai, kad šių vakcinų skiepijimas vaikams yra saugus, vaikai vakcinų skiepijimą toleruoja geriau, negu suaugusieji, tai yra oficialūs duomenys.” „Ir ką ypatingai norėčiau pabrėžti – vakcinų veiksmingumas yra šimtaprocentinė apsauga nuo sunkių ligos formų, kai reikia gydyti gydymo įstaigose.”


„<… > vaikai serga kiek kitaip, negu suaugusieji. Iš tiesų tas ligos pasireiškimo spektras yra gana didelis, pradedant nuo kvėpavimo – įprasta mums virusinių infekcijų klinika – dauginis organų pažeidimas, kasos pažeidimas ir kiti pažeidimai. Tai, ką matome, kalbėdami apie COVID-19. Ne, ir ypač nerimą kelia, persirgus COVID-19, netgi lengva forma, ilgalaikiai vaikų raidos sutrikimai. Jiems sunkiau mokytis, jie skundžiasi galvos skausmais, silpnumu, tokiais sunkiau apibrėžiamais požymiais. Na, ir, be abejo, vaikų amžiui tai yra tikrai rimti požymiai.”

Prašome Jūsų pateikti minėtus klinikinius tyrimus ar kitą informaciją, pagrindžiančią išsakytus teiginius dėl vakcinų saugumo vaikams, šimtaprocetinės apsaugos nuo sunkių ligos formų ir vaikams būdingų liekamųjų reiškinių, persirgus COVID-19.

Pagarbiai,

Direktorius
Tautvydas Taparausk
as