Belaidžio ryšio, įskaitant 5G, skleidžiama radijo dažnių spinduliuotė ir jos poveikis – COVID-19 įrodymai
Vykdant su koronaviruso liga (COVID-19) susijusią visuomenės sveikatos politiką, daugiausia dėmesio skiriama sunkaus ūminio respiracinio sindromo koronavirusui 2 (SARS-CoV-2) ir jo poveikiui žmonių sveikatai, o aplinkos veiksniai iš esmės ignoruojami. Atsižvelgdami į visoms ligoms taikomą epidemiologinę triadą (sukėlėjas, imlus organizmas ir aplinka), ištyrėme galimą su COVID-19 pandemija susijusį aplinkos veiksnį – aplinką veikiančią radijo dažnių spinduliuotę, kurią skleidžia belaidžio ryšio sistemos, įskaitant mikrobangas ir milimetrines bangas. COVID-19 pandemiją sukėlęs SARS-CoV-2 virusas pasirodė Uhane (Kinija), netrukus po (penktosios kartos [5G] belaidžio ryšio spinduliuotės [BRS, angl. wireless communications radiation, WCR]) įdiegimo visame mieste, ir greitai išplito visame pasaulyje. Pradinė viruso plitimo geografija statistiškai koreliavo su tarptautinėmis bendruomenėmis, kuriose neseniai buvo sukurti 5G tinklai. Atlikdami tyrimą, išnagrinėjome recenzuojamą mokslinę literatūrą apie žalingą biologinį BRS poveikį ir nustatėme keletą mechanizmų, kuriais BRS, kaip vienas iš kenksmingų aplinkos veiksnių, galėjo prisidėti prie COVID-19 pandemijos. Peržengdami biofizikos ir patofiziologijos mokslų ribas, pateikiame įrodymų, kad BRS gali:
- Sukelti morfologinius eritrocitų pokyčius, įskaitant echinocitų ir vadinamųjų „monetų stulpelių“ (eritrocitų agregatų) susidarymą – dėl to gali atsirasti hiperkoaguliacija (neįprastai padidėjęs kraujo krešumas)
- Sutrikdyti mikrocirkuliaciją ir sumažinti eritrocitų bei hemoglobino kiekį – tai gali sukelti hipoksiją (deguonies trūkumą organizme)
- Sustiprinti imuninės sistemos disfunkciją, įskaitant imuninės sistemos slopinimą, autoimunines ligas ir hiperuždegimą (stipresnį nei įprasta uždegimą)
- Padidinti ląstelių oksidacinį stresą ir laisvųjų radikalų gamybą – dėl to gali atsirasti kraujagyslių ir organų pažeidimų.
- Padidinti viduląstelinių kalcio jonų (Ca2+), kurie ne tik būtini virusų patekimui, replikacijai (dauginimuisi) ir išskyrimui, bet ir suaktyvina uždegimų skatinimo kelius, kiekį.
- Pasukinti širdies aritmiją ir širdies sutrikimus.
Reikšmė pacientams:
Apibendrinant galima teigti, kad BRS tapo visur aplinkoje paplitusiu stresoriumi, kuris, mūsų nuomone, galėjo nepalankiai veikti SARS-CoV-2 užsikrėtusių pacientų sveikatą ir padidinti COVID-19 pandemijos sunkumą. Todėl visiems žmonėms, ypač užsikrėtusiems SARS-CoV-2, rekomenduojame kiek įmanoma riboti BRS poveikį, kol tolimesni tyrimai geriau išaiškins sisteminį poveikį sveikatai, susijusį su lėtiniu BRS poveikiu.
Šaltinis: