Select Page

Miokardito ir perikardito atvejai po skiepijimo iRNR vakcinomis nuo COVID-19

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC, angl. Centres for Disease Control and Prevention) ir jų partneriai aktyviai stebi pranešimus apie miokardito ir perikardito atvejus po skiepijimo nuo COVID-19. Aktyvi stebėsena apima duomenų ir medicininių įrašų peržiūrą ir ryšio su skiepijimu nuo COVID-19 vertinimą.

Miokarditas yra širdies raumens uždegimas, o perikarditas – širdies išorinio dangalo, vadinamo širdiplėve, uždegimas. Abiem atvejais uždegimą sukelia organizmo imuninė sistema, reaguodama į infekciją ar kitą dirgiklį. Daugiau informacijos apie šias ligas žr. miokarditas ir perikarditas, išorinė piktograma. Jei po skiepijimo nuo COVID-19 jums arba jūsų vaikui atsiras šių ligų simptomų, kreipkitės į gydytoją. Yra pranešimų apie retais atvejais per kelias dienas po skiepijimo nuo COVID-19 pasireiškusį miokarditą ir perikarditą, ypač paaugliams ir jauniems suaugusiems vyrams.

Ką reikia žinoti

 • Pranešimo apie vakcinų sukeltus nepageidaujamus reiškinius sistemoje (VAERS, angl. Vaccine Adverse Events Reporting System), išorinė piktograma užfiksuoti miokardito atvejai pasireiškė:
  • Po skiepijimo iRNR vakcinomis nuo COVID-19 („Pfizer-BioNTech“ arba „Moderna“), ypač paaugliams ir jauniems suaugusiems vyrams;
  • Dažniau po antrosios dozės;
  • Paprastai per savaitę po skiepijimo.
 • Didžiuma pacientų, kurie, pasireiškus miokarditui ar perikarditui, kreipėsi į medikus, gerai reagavo į vaistus ir poilsį ir greitai pasijuto geriau.
 • Palengvėjus simptomams, paprastai galima grįžti prie įprastinės kasdienės veiklos. Tie, kuriems buvo diagnozuotas miokarditas, turėtų pasitarti su kardiologu (širdies ligų gydytoju) dėl grįžimo prie fizinio krūvio ar sporto. Daugiau informacijos bus pateikta, kai jos bus gauta.

Tiek miokarditui, tiek perikarditui būdingi šie simptomai:

 • Skausmas krūtinėje;
 • Dusulys;
 • Greito širdies plakimo, spurdėjimo ar daužymosi jausmas.

Kreipkitės į gydytoją, jei jums ar jūsų vaikui pasireikš bet kuris iš specifinių ar bendrųjų miokardito ar perikardito simptomų, ypač jei tai įvyks per savaitę po skiepijimo nuo COVID-19.

Po skiepijimo atsiradus kokių nors sveikatos sutrikimų, apie juos praneškite VAERS, išorinė piktograma.

Informacija sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams. Papildomų rekomendacijų ir klinikinių gairių žr. Klinikiniai aspektai: miokarditas po skiepijimo iRNR vakcinomis nuo COVID-19 | CDC.

Ar, nepaisant to, turėčiau skiepytis ir leisti skiepyti savo vaiką?

Taip. CDC ir toliau rekomenduoja visiems 5 metų ir vyresniems asmenims pasiskiepyti nuo COVID-19. Žinomi COVID-19 ligos ir su ja susijusių galimų sunkių komplikacijų, tokių kaip ilgalaikiai sveikatos sutrikimai, hospitalizacija ir net mirtis, pavojai gerokai viršija galimą retos nepageidaujamos reakcijos į skiepą riziką, įskaitant galimą miokardito ar perikardito riziką.

Jei jau gavote pirmąją „Pfizer-BioNTech“ arba „Moderna“ vakcinos dozę arba jei jūsų vaikas jau paskiepytas pirmąja „Pfizer-BioNTech“ vakcinos doze, svarbu gauti antrąją dozę, nebent skiepijimo centro arba jūsų gydytojas nurodytų kitaip. Kilus abejonių dėl skiepijimo nuo COVID-19, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju arba jūsų vaiko gydytoju, slaugytoja ar sveikatos priežiūros įstaiga.

Originalus straipsnis: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/safety/myocarditis.html

About The Author