Nuo 2022 m. sausio 1 d. tyrimas AT-PGR metodu netenka MVA suteikto „leidimo naudoti skubos tvarka“ statuso
Ligų kontrolės ir prevencijos centrai jau 2020 m. vasarį pateikė paraišką dėl „leidimo naudoti skubos tvarka“ (EUA, angl. Emergency Use Authorization) statuso suteikimo COVID-19 tyrimui atvirkštinės transkripcijos polimerazės grandininės reakcijos (AT-PGR) metodu, nuo to laiko pagarsėjusiam savo nepatikimumu ir iš esmės diskredituotam kaip diagnostikos priemonė COVID-19 virusui nustatyti. 2022 m. sausio 1 d. šis tyrimas tampa neteisėtu.
Tačiau skaitant Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC, angl. Centres for Disease Control and Prevention) interneto svetainėje pateiktą informaciją akivaizdu, kad kažkas ne taip.
Pirmiausiai, Maisto ir vaistų administracija (MVA) niekada galutinai nepatvirtino šio tyrimo, tik leido naudoti skubos tvarka. Kitaip tariant, tai tebuvo eksperimentinė diagnostikos priemonė.
Ši priemonė padėjo sukelti didžiulę visuotinę paniką, kuri tiesiog aukštyn kojomis apvertė mūsų gyvenimus.
Antras dalykas, CDC „Įspėjime laboratorijoms“ (angl. Lab Alert) gydytojams nurodoma: „Apsilankykite MVA interneto svetainėje, kur rasite registruotų COVID-19 diagnostikos metodų sąrašą“.
Tos pačios MVA taisyklėse teigiama, kad eksperimentiniam vaistui / gydymo metodui negalima suteikti „leidimo naudoti skubos tvarka“ (EUA), jei jau yra kitų patvirtintų sprendimų. Be to, jei EUA galioja vienam vaistui, patvirtinus kitą tos pačios paskirties vaistą, eksperimentiniam vaistui suteiktas EUA nedelsiant panaikinamas.
Taigi, CDC atšaukia eksperimentinį tyrimą AT-PGR metodu, o gydytojams nurodo vietoj jo rinktis „registruotus COVID-19 diagnostikos metodus“.
Kad suprastum, kur čia šuo pakastas, nereikia būti recenzuotą tyrimą atlikusiu medicinos mokslų daktaru ar epidemiologu. Tiesą sakant, tam nereikia jokių medicinos žinių.
Diagnostikai naudojant nepatvirtintą eksperimentinį tyrimo metodą, siekta apgaule įtikinti žmones skiepytis nepatvirtintomis eksperimentinėmis iRNR vakcinomis.
Deja, atsiradus šiuolaikiniam mokslui liūdnai pagarsėję XIX a. „gyvačių aliejaus“ prekeiviai neišnyko, tiesiog apgavystės tapo subtilesnės.
2021 07 21 įspėjimas laboratorijoms: pokyčiai dėl CDC SARS-CoV-2 tyrimo AT-PGR metodu
Po 2021 m. gruodžio 31 d. CDC atšaukia JAV Maisto ir vaistų administracijai (MVA) teiktą prašymą dėl „leidimo naudoti skubos tvarka“ (EUA) statuso suteikimo CDC diagnostinio 2019 m. naujojo koronaviruso (2019-nCoV) tyrimo tikralaikės AT-PGR metodu rinkiniui, pirmą kartą pristatytam 2020 m. vasarį ir skirtam tik SARS-CoV-2 nustatyti. CDC iš anksto praneša apie atšaukimą, kad klinikinės laboratorijos turėtų pakankamai laiko pasirinkti ir įdiegti vieną iš daugelio MVA registruotų alternatyvų.
Apsilankykite MVA interneto svetainėje, kur rasite registruotų COVID-19 diagnostikos metodų sąrašą. Apsilankę šiame puslapyje, rasite MVA registruotų molekulinių tyrimų, įvertintų naudojant MVA pateiktą etaloninį rinkinį, charakteristikų santrauką.
Ruošiantis pirmiau aptartiems pokyčiams, CDC rekomenduoja klinikinėms laboratorijoms ir tyrimų centrams, atliekantiems CDC 2019-nCoV tyrimą AT-PGR metodu, pasirinkti kitą MVA registruotą COVID-19 tyrimą ir pereiti prie jo naudojimo. CDC laboratorijas ragina apsvarstyti galimybę naudoti daugybinį (angl. multiplexed) tyrimo metodą, kuriuo lengviau aptikti ir atskirti SARS-CoV-2 ir gripo virusus. Tokio metodo naudojimas palengvintų gripo ir SARS-CoV-2 virusų tyrimą ir sutaupytų laiko bei išteklių artėjant gripo sezonui. Prieš pradėdamos pasirinkto tyrimo metodo naudojimą, laboratorijos ir tyrimų centrai turėtų savo įstaigoje atlikti atitinkamas validavimo ir verifikavimo procedūras.
Originalus straipsnis: https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021/07-21-2021-lab-alert-Changes_CDC_RT-PCR_SARS-CoV-2_Testing_1.html