Select Page

Susirašinėjimas Laiškais su UAB „15min”

1) 2020.11.16 Išsiųsta užklausa

2020-11-16-Gojaus-kelio-užklausa-15min-s1116

2) 2020.11.17 Gautas atsakymas iš UAB „15min” nuo Vaido Neverausko

Vaidas Neverauskas
Žurnalistas

Sveiki, Tautvydai,

Dėkoju, kad kreipėtės domėdamiesi 5G technologijų tema. Žinau, kad ta tema domitės jau seniai ir apie ją paskleidėte pakankamai daug melagingų naujienų įvairiose feisbuko grupėse. Iš vienos jų, pavadintos “Faktai ir žinios apie 5G” ar kažkaip panašiai, netgi pašalinote mano įkeltą turbūt pirmą tame puslapyje buvusią faktinę, nesumeluotą žinią. Jos tema buvo apie padidintas elektromagnetinės taršos normas Lietuvoje. Kartu ir užblokavote mano prieigą prie to puslapio.

Priminsiu, kad dažniai, kuriais ketinama naudotis teikiant 5G paslaugas, ir iki šiol nebuvo visiškai tušti ir nenaudojami – ir šiuo metu reikiamų dažnių aukciono Ryšių reguliaivmo tarnyba skelbti vis dar negali vien dėl to, kad niekaip nepavyksta užbaigti derybų su Rusija, kuri tuos dažnius naudoja savo kariniuose palydovuose. Todėl aš kovą prieš 5G Lietuvoje iš dalies traktuoju ir kaip kovą už Rusijos karinius interesus. Negaliu užtikrintai pasakyti, ar ta kova yra sąmoninga, ar tiesiog patekote į agresyvių kaimynų skleidžiamos dezinformacijos pinkles, bet problema man yra akivaizdi.

Jeigu domina pavadinimai Lietuvos universitetų ir pavardės Lietuvos mokslininkų, kurie tiesiogiai dalyvavo elektromagnetinės spinduliuotės poveikio biologinėms sistemoms tyrimuose, tai prašom: VGTU; Vitalijus Novickij (čia jo publikacijų sąrašas). Bet priminsiu, kad tarptautiniai tyrimai, kuriuose Lietuvos mokslininkai nedalyvavo, taip pat yra visiškai tinkamas žinių šaltinis, nes biologiniu požiūriu lietuviai nesiskiria nuo kitų tautų atstovų.

Linkėjimai,

Vaidas Neverauskas
Žurnalistas

+370 699 55013
v.neverauskas@15min.lt
Saltoniškių g. 9B, LT-08105, Vilnius

3) 2020.11.23 Išsiųstas pakartotinis raštas

2020-11-23_-pakartotinis-raštas-15min-s1123

4) 2020.11.25 Gautas atsakymas

Raimundas Celencevčius
l.e.p. 15min vyr. redaktorius

sveiki, gerb. Tautvydai,

susipažinęs su jūsų raštais ir mūsų mokslo temomis rašančio žurnalisto Vaido Neverausko atsakymu jums turiu konstatuoti, kad mūsų žurnalistas, nuosekliai besidomintis 5G ryšio problematika, atsakė jums korektiškai ir įvertindamas kontekstą, kuriame jūs keliate abejones dėl 5G. 15min yra ne valstybės institucija, o privati nepriklausoma žiniasklaidos priemonė, kuri, skleisdama informaciją, remiasi patikimais šaltiniais. Juos jums p. V.Neverauskas nurodė savo atsakyme.

Kadangi nesame valstybės institucija, neketiname jums siūsti oficialaus atsakymo. Jeigu turite abejonių dėl 5G, panagrinėkite p. V.Neverausko nurodytus šaltinius ir nuspręskite patys, ar jums jų pakanka pagrįsti ar išsklaidyti jūsų abejones.

Pagarbiai,

Raimundas Celencevčius,

l.e.p. 15min vyr. redaktorius

About The Author