Select Page

„Washington Post“ neklysta, kad 5G yra melas, tačiau klysta dėl ko, tai melas

Neville Ray, „T-Mobile“ technologijų prezidentas, pripažįsta, kad kol kas 5G yra „beprasmis“. „Šventėme 5G paleidimą, „T-Mobile“ nešventė, šventė kitos bendrovės, bet pasirodė, kad 5G atsiradimas ganėtinai beprasmis“, teigė N. Ray. „Atvirai sakant, iki šiol 5G ryšys JAV dar nedavė jokio apčiuopiamo poveikio“. Nors jo teiginys, kad bendrovė „T-Mobile“ nešventė 5G paleidimo, prieštarauja didžiulei reklamos kampanijai, kurioje vaizduojamas mobiliojo bokštas ir jo skleidžiama 5G spinduliuotė šviečianti prabangia rožine spalva.

N. Ray teiginiai atkartoja pastaruoju metu žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, kuriuose teigiama, kad 5G neužtikrina didesnio interneto greičio ir iš esmės nėra pranašesnė už 4G technologiją, nepaisant milijardinių investicijų ir šimtų tūkstančių papildomų mobiliojo ryšio antenų.

Tačiau telekomunikacijų srityje viskas yra ne taip, kaip atrodo. Nors atrodo, kad pastaruoju metu telekomunikacijų sektoriui skiriamas dėmesys galėtų pakenkti, tačiau gali būti, kad už šių straipsnių stovi patys pramonės atstovai, o jie ne, tai neabejotinai naudojasi šiomis naujienomis savo labui. 

Pvz., „T-Mobile“ pasinaudojo interviu darydami spaudimą federalinei ryšių komisijai, kad ji   agresyviau perrimtų savivaldybių ir gyventojų teisę priešintis arba riboti 5G mažųjų infrastruktūros elementų diegimui. 

N. Ray kaltina savivaldybes vilkinant 5G diegimą ir dėl prastai veikiančio 5G ryšio, todėl kreipėsi į federalines reguliavimo institucijas, prašydamas jas įsikišti. „Mums ir toliau reikia pagalbos reguliavimo srityje, nes diegimas vis dar užtrunka per ilgai ir vis dar tenka „nagais ir ragais“ kovoti su daugeliu jurisdikcijų visoje šalyje, nes mums nuolat bandoma sutrukdyti diegti reikiamą infrastruktūrą“, teigė N. Ray.

Jis teisus. Pasipriešinimas 5G stiprėja ir vis daugiau savivaldybių ieškoma būdų apsaugoti visuomenę, nepaisant telekomunikacijų sektoriaus grasinimų bylomis. Tačiau kaltinti reikėtų ne savivaldybes. Kaltinti reikėtų 5G ryšį, nes jis nesuteikia apčiuopiamos naudos. Anot N. Ray, jei ir toliau  kas mėnesį bus pastatoma po 2500 papildomų antenų, galbūt po trejų-ketverių metų išvysime žadėtus 5G pranašumus. Kokia to esmė? 5G vis dar nesukuria žadėtos pridėtinės vertės, nepaisant 100,000 „T-Mobile“ pastatytų 5G ryšio antenų. Pasak Mobilaus ryšio ir interneto asociacijos belaidžio ryšio pramonės lobistų grupės, be jau sumontuotų 300,000 3G ir 4G ryšio antenų, papildomai dar reikia įrengti 800,000 mobiliojo ryšio bokštų 5G ryšiui. N. Ray teigimu, 5G mobiliojo ryšio bokštų infrastruktūra diegiama rekordiniu greičiu. 

Net ir telekomunikacijų srityje dirbantiems žmonėms ir aukšto lygio žiniasklaidos atstovams kyla įtarimų, kad ažiotažas dėl 5G ryšio tėra melagystė. Telekomunikacijų srities tiklaraštininkas rašo, kad „galbūt nėra svarbu pralaimėti lenktynes dėl 5G“, ažiotažas dėl 5G vis dėlto buvo netikras, o galbūt net „sektoriaus, kuris žūtbūt siekia augti sukurta afera.“ Net „The Washington Post“ pavadino 5G „melu“, o Whartono mokyklos profesorius Kevinas Werbachas rašė, kad „lenktynės dėl 5G tėra mitas“.

5G vertę matuojantys interneto greičiu, vargu ar pastebės pridėtinę vertę, nes 5G ryšys nėra skirtas jam paspartinti. Mažesnis atsisiuntimo greitis nepadengtų infrastruktūros sąnaudų, kurios siekia šimtus milijardų dolerių kasmet. Tas sąnaudas padengtų duomenys. 5G ryšys turi padidinti pralaidumą, kad būtų galima perduoti daugiau duomenų ir palaikyti daiktų interneto (IoT) veikimą. Daiktų internetas – tai tinklas fizinių objektų „daiktų“, su integruotais jutikliais, programine įranga ir kitomis technologijomis, kurios tiems daiktams leidžia jungtis ir keistis duomenimis su kitais prietaisais bei sistemomis internetu. Daiktų internetu siekiama belaidžiu ryšiu sujungti dar 50 mlrd. prietaisų, iš kurių surenkami duomenys pirmiausia būtų panaudojami dirbtiniam intelektui ir sekimo sistemoms kurti, siekiant sukurti naujos kartos „žmones“ – būtybes, kurios būtų pusiau žmonės, pusiau mašinos.

Šaltiniai:

Straipsnis verstas iš https://childrenshealthdefense.org/news/washington-post-5g-is-a-lie/